16 Psów. Rzecz o treserce zwierząt | PPA Off | Teatr Capitol

Koncert na fortepian, śpiewaczkę, piosenkarkę i elektronikę
premiera na 22.03.2018. na
Przegląd Piosenki Aktorskiej Off / 16-25 marca 2018 / Wrocław

http://ppa.wroclaw.pl/16-psow-rzecz-o-treserce-zwierzat-koncert-na-fortepian-spiewaczke-piosenkarke-i-elektronike/

Reżyseria i scenografia: Kamila Siwińska, tekst, muzyka i śpiew: Joanna Szumacher, pianistka i aktorka: Małgorzata Walentynowicz, śpiewaczka i aktorka: Aleksandra Klimczak, kostiumy: Tomasz Armada, kompozytor: Krzysztof Wołek

Spektakl inspirowany prawdziwą historią Ewy O., która prowadziła nielegalny hotel dla zwierząt i kilka lat temu została skazana za znęcanie się nad szesnastoma psami.
Zwierząt było jednak więcej.
Fretki, koty, szczury, psy i królik trzymane były na 48 metrach kwadratowych. Żyły we własnych odchodach. Część zwierząt trzymana była w szafce na buty, bez możliwości wyjścia, inne były poranione, ze złamaniami łap, a nawet zanikiem kości.W poszukiwaniu jedności z naturą dopiero od pytania o ból zaczyna się poczucie wspólnoty między gatunkami. Cierpienie jest tą granicą, za którą nie ma już nic, to ono wyznacza sens współistnienia. Ból jako doznanie elementarne i budujące wspólnotę całej natury wraz z ludzkością jest swoistym gwarantem jedności świata.
Ta myśl staje się punktem wyjścia do zderzenia różnych gatunków muzycznych: muzyki poważnej, opery współczesnej, muzyki elektronicznej z nawiązaniami do pop – tak, by warstwa dźwiękowa spektaklu stanowiła sferyczny obraz postaci jako części wielkiego świata stworzeń.
teaser 1: https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=1A4Yuvqv4S0
teaser 2: https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=smHD35kiQA4