Festiwal Myśli Abstrakcyjnej – co po błędzie

Wystawa II – Co po błędzieco-po-bledzie

ALEKSANDRA KLIMCZAK gościnnie

Performans Maćka Chorążego

https://www.facebook.com/events/1870090639904739/

___

24-26.11

Koszykowa 70
Ordynacka 14 20:30 | 21:00 | 21:30  |22:00
Żurawia 16/20
Mazowiecka 3/5
___

„Co po błędzie. Akcja w lokalach” to cztery indywidualne wystawy przygotowane przez artystów jako próby definicji uczuć, które towarzyszą jednostce po uświadomieniu błędu.

Artyści: Maria Magdalena Kozłowska, Zuzanna Golińska, Nomadic State (Stach Szumski, Karolina Mełnicka), Maciej Chorąży

Smutek
Naturalna funkcja smutku to sygnalizacja potrzeby dokonania zmiany. To zebranie sił przed porzuceniem działania, które nie przynosi skutku. Płacz to demonstracja potrzeby uzyskania pomocy.
za: http://opsychiatrii.pl/

Złość
Tylko ludzie potrafią przekształcić emocje w destrukcję. Z punktu widzenia biologii, zachowanie to jest irracjonalne i nie służące zachowaniu gatunku.
za: http://www.psychologia.edu.pl/

Wstyd
Zażenowanie wskazuje na poczucie odseparowania od osób ważnych i znaczących. Osoba zawstydzona będzie czuć się wyalienowana, samotna lub odtrącona. Ośmieszanie, bycie nazwanym przez kogoś dziwakiem czy głupim prowadzą do emocjonalnego zranienia. Powodem do wstydu jest wrażenie niespełniania oczekiwanego wizerunku, bycie wybrakowanym, niekompetentnym, bezsilnym, czy niepewnym.
za: http://www.psychologia.net.pl/

Obojętność
Czechow twierdził, że obojętność to “paraliż duszy i przedwczesna śmierć”, i że świadczy o bezsilności, a nie o tym, że jest się „twardą dziewczynką”.
za: http://www.portal.abczdrowie.pl/

 

Komisarze wystawy: Paulina Tyro-Niezgoda, Piotr Matosek